Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зустрілася з послами країн «Великої сімки» та ЄС (ФОТО)
22.01.2021

У п’ятницю, 22 січня 2021 року, в Офісі Генерального прокурора відбулася зустріч Генерального прокурора Ірини Венедіктової з послами країн «Великої Сімки» та Європейського Союзу.

Під час заходу сторони обговорили хід реформи прокуратури, яка вже виходить на фінішну пряму, зокрема завершення атестації прокурорів місцевих прокуратур та військових прокуратур гарнізонів.

Дипломати високо оцінили зусилля української сторони, направлені на проведення атестації прокурорів, адже довіра до цього процесу є вирішальною у подальшій роботі прокуратури.

«Я вдячна за підтримку міжнародних партнерів та наданий кредит довіри, ми дійсно майже завершили реформу прокуратури. Це дуже важливо, тому що система повірила і система дійсно почала працювати. Прокурори, які з поважних причин не змогли взяти участь в атестації, зможуть пройти її у лютому», - наголосила Ірина Венедіктова.

Також вона додала, що після створення окружних прокуратур стартує зовнішній добір на вакантні посади в них.

Посли G7 та ЄС також привітали оголошення конкурсу із обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який стартує 25 січня 2021 року.

«З понеділка комісія розпочне прийом документів на конкурс. Нам потрібен потужний керівник САП, який задаватиме тон у розслідуваннях справ про топ-корупцію і покаже гідний результат. Для цього необхідно провести прозорий, чесний, відкритий конкурс, щоб всі могли довіряти особі, яка займе цю посаду», - зауважила Генеральний прокурор.

Під час заходу учасники також обговорили важливі питання міжнародного співробітництва, зокрема щодо необхідності активізації розслідування справ стосовно колишніх українських високопосадовців часів експрезидента України В. Януковича та притягнення їх до відповідальності, щоб запобігти виключенню їх із санкційних списків європейських партнерів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

кількість переглядів: 6773