Ненадходження до бюджету 40,5 млн грн під час розмитнення 200 вантажівок – на підприємствах Житомирщини тривають обшуки (ФОТО)
22.01.2021

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури розслідується кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України).

За даними слідства, група осіб налагодила схему з мінімізації обов’язкових платежів при ввезенні автомобілів іноземного виробництва. Зокрема, з 2019 року через один із митних постів Житомирської митниці ДФС ввезено та розмитнено за заниженою вартістю майже 200 вантажних автомобілів. За попередніми підрахунками до державного бюджету не надійшло майже 40,5 млн грн акцизного податку і податку на додану вартість.

У межах досудового розслідування прокуратурою області спільно з Управлінням СБУ в області та Головним управлінням ДФС в області проведено санкціоновані обшуки в офісах товариств з обмеженою відповідальністю та за місцем проживання посадових осіб. Під час обшуків виявлено та вилучено митні і бухгалтерські документи, печатки, оргтехніку, а також номерні знаки імпортованих транспортних засобів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним управлінням ДФС в Житомирській області. Тривають невідкладні слідчі дії. Також перевіряється інформація щодо причетності до протиправної діяльності посадовців митниці.

 

кількість переглядів: 854