Заправлення військових літаків у захопленому аеропорту «Сімферополь» – підозрюється директор кримського підприємства
20.01.2021

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру громадянину України – директору і співзасновнику одного з підприємств, яке працює на території тимчасово окупованого півострова, у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, підозрюваний з 2015 року, достовірно знаючи про окупацію АР Крим Збройними Силами РФ та закриття у зв’язку з цим повітряного простору над півостровом і захоплення Міжнародного аеропорту «Сімферополь», уклав низку контрактів із правоохоронними органами і військовими підрозділами ЗС держави-окупанта щодо зберігання, транспортування авіаційного палива та заправлення ним повітряних суден на території аеропорту. В подальшому це забезпечило можливість їх експлуатації, здійснення незаконних польотів над тимчасово окупованою територією півострова та військової присутності ЗС РФ в Криму.

Така діяльність в умовах окупації та збройного конфлікту сприяє підривній діяльності Російської Федерації проти України шляхом незаконної експлуатації повітряного простору над півостровом, а також здійснення пасажирського та вантажного авіаційного сполучення м. Сімферополь з аеропортами міст, розташованих на території Російської Федерації. Окрім того, дії підозрюваного також сприяють мілітаризації Криму, що становить небезпеку не лише для півострова та його мешканців, а й для Чорноморського регіону та за його межами.

На даний час підозрюваного оголошено в розшук.

кількість переглядів: 631