Справи Майдану: За викрадення Ігора Луценка та Юрія Вербицького судитимуть двох учасників злочинної організації
06.01.2021

Офісом Генерального прокурора скеровано до Бориспільського міськрайонного суду Київської області обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної організації, причетної до викрадення Ігора Луценка та Юрія Вербицького. Їм інкриміновано створення злочинної організації, умисного вбивства, катування, незаконного позбавлення волі або викрадення людини, незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів (ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 127 та ч. 3 ст. 146, ст. 340 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказані особи за попередньою змовою 21 січня 2014 року незаконно викрали з приміщення Олександрівської клінічної лікарні міста Києва учасників акцій протесту Ігора Луценка та Юрія Вербицького, катували їх та вбили Юрія Вербицького.

Щодо підозрюваних застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, за вчинення цих злочинів до кримінальної відповідальності вже притягнуто 15 осіб, стосовно двох з них справи розглядаються судами; 11 осіб оголошено в розшук, щодо двох - завершено так зване «заочне» спеціальне досудове розслідування (іn аbsеntiа).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде дове дено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1417