Катастрофа літака АН-26 під Харковом - обрано запобіжні заходи трьом підозрюваним військовим службовим особам
22.12.2020

Слідчим суддею Печерського райсуду міста Києва задоволено клопотання Державного бюро розслідувань, погоджені Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил, про застосування запобіжних заходів трьом військовим службовим особам, підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом катастрофи літака АН-26 під Харковом 25 вересня 2020 року, в результаті якої загинуло 26 військовослужбовців.

На 60 днів взято під варту без права внесення застави командира військової частини А4104, який підозрюється у порушенні правил польотів та підготовки до них, а також порушенні правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки, та у недбалому ставленні до служби (ст. 416 та ч. 3 ст. 425 КК України) та керівника польотами групи управління польотами військової частини А4104, який підозрюється у порушенні правил польотів та підготовки до них, а також порушенні правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

Запобіжний захід у виді особистого зобов‘язання обрано Командувачу Повітряних Сил Збройних Сил України, який підозрюється у недбалому ставленні до служби, вчиненому в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 425 КК України).

Нагадаємо, що вказаним військовим службовим особам в підозрах інкримінується, що вони допустили неналежну підготовку та затвердження документів щодо умов експлуатації повітряного судна з не передбаченим Керівництвом з льотної експлуатації зльотом з «конвеєра» та щодо порядку здійснення льотної підготовки курсантів, а також неналежне здійснення контролю за рівнем підготовки пілотів-інструкторів та навчальним процесом і дотриманням заходів безпеки під час виконання навчальних польотів та ряд інших порушень.

Ці порушення мали системний характер і були допущені як на стадії підготовки до польотів, оскільки на борту літака перебували особи, які взагалі не повинні там бути, на стадії здійснення польоту, коли він дозволявся із порушенням правил експлуатації літального апарату та правил здійснення польотів, так і на стадії, коли сталася кризова ситуація – керівництвом польотів не було вжито достатніх адекватних заходів, щоб уникнути авіакатастрофи. У підсумку, ланцюг порушень правил польотів, згідно висновків експертизи, призвів до катастрофи і загибелі військовослужбовців.

Примітка: відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1336