Міжнародна шахрайська схема з місячним оборотом у 10 млн євро – українські правоохоронці продовжили розслідування німецьких колег (ВІДЕО)
22.12.2020

В рамках налагодженого міжнародного співробітництва Офісу Генерального прокурора та Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції каналами Євроюсту та Європолу отримана інформація та за матеріалами Генеральної прокуратури м. Бамберг Федеративної Республіки Німеччина розпочато кримінальне провадження щодо міжнародної шахрайської схеми та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч.4 ст.190, ч.3 ст.209 КК України).

Задокументовано злочинну діяльність організованої групи громадян України та інших країн, яка у період 2017-2020 років реалізувала шахрайську схему заволодіння коштами фізичних осіб під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені веб-ресурси. Вони нібито дозволяли отримувати прибуток через проведення операцій з купівлі-продажу різних активів: банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів тощо. Для введення інвесторів в оману, за допомогою програмного інтерфейсу сайтів імітувались угоди купівлі-продажу та фіктивне зростання у 100 і більше разів прибутку від вкладених коштів.

Коли вкладники подавали заявку на виведення прибутку у готівку до них телефонували працівники спеціально створених колл-центрів як представники торгівельних платформ та вимагали внесення збору за обслуговування та комісії за переведення в готівку – додатково 15% від суми отриманих коштів. Після оплати акаунти інвесторів блокувались, а розміщені на них кошти привласнювались організаторами шахрайської схеми.

Перевіркою встановлено, що кошти інвесторів, які сплачувались через такі сайти, фактично зараховувались на рахунки ряду підконтрольних організаторам компаній у Великій Британії, Угорщині, Чехії, Естонії та інших країнах з подальшою їх легалізацією.

Орієнтовний місячний оборот шахрайської схеми складав від 8 до 10 млн євро. Більшість потерпілих – громадяни Німеччини, Австрії, Швейцарії та Великої Британії.

Правоохоронними органами Європи проведено обшуки житлових приміщень та колл-центрів у Сербії і Болгарії, у ході яких затримано 9 осіб, причетних до цієї діяльності.

Українським слідством наразі встановлено, що до організації схеми причетні громадяни України, які фактично керували роботою сайтів, здійснювали виведення коштів через підконтрольні суб’єкти господарювання та легалізували їх на території України.

Під час обшуків за місцями проживання та здійснення кримінальної діяльності фігурантів виявлено та вилучено грошові кошти еквівалентом 1 млн дол США, чорнові записи, документацію та комп’ютерну техніку.

В рамках кримінального провадження накладено арешти на автомобілі, квартири, будинок та інше нерухоме майно орієнтовною вартістю близько 50 млн євро.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора Головним слідчим управлінням Національної поліції України, оперативний супровід – Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції України.

кількість переглядів: 4191