За скоєння смертельної ДТП колишнього прокурора засуджено до 6 років позбавлення волі
10.12.2020

За підтримання обвинувачення прокурорами Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора вироком Голосіївського райсуду м. Києва колишнього прокурора визнано винним у скоєнні ДТП, внаслідок якої настала смерть потерпілого (ч. 2 ст. 286 КК України).  Йому призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки з одночасним взяттям у залі суду під варту.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 8 жовтня 2013 року у м. Києві на пр. Червонозоряному (Лобановського) прокурор Генеральної прокуратури України скоїв дорожньо-транспортну пригоду, внаслідок якої загинула людина. Винуватець ДТП залишив місце події, а свій автомобіль без оформлення документів реалізував невстановленій слідством особі.

Кримінальне провадження слухалося у Голосіївському райсуді м. Києва з жовтня 2016 року. Водночас, протягом кількох років не було забезпечено явку та допит ключових свідків – безпосередніх очевидців цієї пригоди, а судові засідання постійно переносилися, не було завершено навіть дослідження письмових доказів.

Лише за принципової позиції та наполегливості прокурора Генінспекції Офісу Генпрокурора, якого на початку 2020 року визначено старшим групи прокурорів, було забезпечено детальне вивчення усіх матеріалів кримінального провадження, упродовж року завершено дослідження письмових доказів, встановлено місцезнаходження та проведено допит у суді ключових свідків у справі. Крім того, відшукано додаткові докази, які в сукупності з іншими відіграли ключову роль для доведення вини колишнього прокурора. Проведено велику аналітичну роботу щодо спростування показань свідків сторони захисту, які намагалися створити штучні докази з метою уникнення особою відповідальності. Зокрема, проведено порівняння показань свідків та встановлено розбіжності у них, також проведено порівняння телефонних з’єднань та вставлено маршрут руху і місцезнаходження абонентів.

Незважаючи на невизнання колишнім прокурором своєї вини у скоєнні ДТП зі смертельним наслідком, за результатами об’ємної аналітичної роботи прокурори Офісу Генерального прокурора домоглися в суді реальної міри покарання для винуватця дорожньо-транспортної пригоди.

 
 

кількість переглядів: 1919