Генпрокурор Ірина Венедіктова відвідала Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил (ФОТО)
03.12.2020

В рамках робочої поїздки на Донеччину Генеральний прокурор Ірина Венедіктова побувала у Спеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил у Краматорську. Очільниця привітала прокурорів із професійним святом та обговорила з ними нагальні проблеми підтримки правопорядку і законності у військових формуваннях об’єднаних сил.

«Прокурори спеціалізованих прокуратур частіше, ніж співробітники будь-яких інших правоохоронних органів фактично на передовій. В середньому раз на добу ви проводите слідчі дії безпосередньо на лінії розмежування у зоні проведення операції Об’єднаних сил. До того ж кожен із Вас – учасник бойових дій. Ви унікальний підрозділ із найнебезпечнішими і найвідповідальнішими завданнями, і я бажаю вам не втрачати міць та витримку, завжди перемагати та бути кращими в усьому. Миру, злагоди і родинного затишку», - побажала прокурорам Ірина Венедіктова.

Генпрокурор також відзначила, що попри значний брак кадрів спеціалізована прокуратура об’єднаних сил ефективно виконує поставлені перед нею завдання.

Так, нещодавно завдяки професійній роботі прокурорів військової прокуратури Луганського гарнізону розкрито вбивство військовослужбовця, яке намагалися приховати під виглядом самогубства. Також військовою прокуратурою Маріупольського гарнізону виявлено та вилучено із незаконного обігу міни, бойові припаси, ручні протитанкові гранатомети та постріли до них, а військовою прокуратурою Донецького гарнізону - пістолет ТТ; 11 одиниць РПГ-22 та РПГ-18; 42 ручні гранати РГД-5, Ф-1 та РГН; понад 8 тисяч набоїв різних калібрів.

«На особливому контролі у нас кримінальне провадження за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу літака АН- 26Ш та загибель 26 військовослужбовців. Процесуальне керівництво розслідуванням катастрофи здійснюють військові прокурори Харківського гарнізону. В цій справі окрім першочергових слідчих дій, проведено допити 81 свідка, призначено та проведено понад 100 судових експертиз. Розслідування перебуває на завершальному етапі і ми сподіваємося, що ми невдовзі дамо суспільству відповіді», - зазначила Генпрокурор.

кількість переглядів: 3742