Поширення злочинного впливу на Хмельниччині – взято під варту «смотрящого» (ФОТО)
12.11.2020

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру організаторові злочинного угруповання у встановленні та поширенні злочинного впливу у регіоні (ч. 3 ст. 255-1 КК України). Також він та троє членів групи підозрюються у вимаганні 350 тис грн неіснуючого боргу (ч. 4 ст. 189 КК України).

За даними слідства, організатор злочинного угруповання впродовж 8 років, перебуваючи у статусі так званого «смотрящого», поширював злочинний вплив на території області. Він особисто визначав осіб, відповідальних за дотримання «злодійських законів» у районних центрах області та установах виконання покарань, координував їх діяльність, а також встановлював правила поведінки серед осіб, схильних до злочинного способу життя. «Кримінальний авторитет» здійснював збір та розподіл коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом.

Задокументовано, що члени його угруповання вимагали у місцевого мешканця неіснуючий борг. Під час зустрічей із чоловіком вимагачі застосовували фізичне насильство, погрози, пошкоджували його майно, а тому, побоюючись за своє життя, потерпілий був змушений погодитись на неправомірні вимоги.

За результатами проведеної спецоперації із залученням співробітників Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України та управління КОРД, членів групи затримано та за клопотанням сторони обвинувачення обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою.

кількість переглядів: 1958