Правоохоронці викрили шахрайські «call-центри», які під виглядом інвестиційних посередників ошукували громадян ЄС (ФОТО)
12.11.2020

За процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури № 4 заблоковано діяльність низки «call-центрів», через які учасники злочинної групи ошукували іноземних громадян (ч. 4 ст.190 КК України).

За даними слідства, організатори шахрайської схеми – громадяни іноземних держав використовували у своїй діяльності завчасно створені вебсайти та інтернет-майданчики з торгівлі валютою, криптовалютою, цінними паперами, золотом та нафтою. Під виглядом інвестиційних посередників вони залучали кошти громадян Північної та Центральної Європи, обіцяючи їм одержання надприбутків у короткостроковій перспективі.

Отримавши від потенційних інвесторів згоду на обробку персональних даних, у тому числі про їхні банківські картки, вони знімали з рахунків потерпілих кошти та переводили на власні електронні гаманці. Подальша легалізація злочинних доходів здійснювалась шляхом придбання предметів розкоші в Україні та за кордоном.

До злочинної схеми, яка діяла упродовж трьох років, було залучено близько тисячі працівників-операторів. У ході санкціонованих обшуків у трьох приміщеннях, де розташовувалися «call-центри», правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, серверне обладнання, флеш-носії, мобільні телефони, документи, що підтверджують протиправну діяльність та грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.

Наразі тривають слідчі та процесуальні дії. Встановлюється коло осіб, причетних до шахрайської оборудки для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Заходи з викриття здійснювалися прокурорами спільно зі слідчими СВ Дніпровського Управління поліції ГУ Нацполіції України у м. Києві за оперативного супроводу СБУ.

кількість переглядів: 1128