Справи Майдану: Обвинуваченого у справі про вбивство Василя Сергієнка судитимуть за неправдиві покази для створення доказів невинуватості судді
13.11.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно особи за фактом введення в оману органу досудового розслідування, поєднаного зі штучним створенням доказів захисту (ч. 2 ст. 384 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачений у викраденні та вбивстві журналіста Василя Сергієнка, для отримання прихильності судді, яка здійснює судовий розгляд цієї справи, у липні 2020 року надав слідчому неправдиві свідчення про дійсні обставини розголошення суддею одного з районних судів Черкаської області, яка обвинувачується у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу, відомостей досудового розслідування в іншому кримінальному провадженні стосовно організаторів цих злочинів. Таким чином він намагався створити штучні докази невинуватості судді.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 835