Генпрокурор звернулась до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради з приводу дискримінаційної норми щодо прожиткового мінімуму для прокурорів у Держбюджеті-2021 (ДОКУМЕНТИ)
05.11.2020

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова звернулась до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України про необхідність перегляду проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (реєстр. № 4000) та виключення з нього дискримінаційної норми, яка визначає розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, в обсязі 1000 грн.

Зокрема у своїх листах Генеральний прокурор зазначила, що прийняття Закону у такій редакції фактично знівелює анонсовані підвищення рівня матеріального забезпечення прокурорів, що підтвердили свою кваліфікацію та доброчесність, а також поставить під загрозу належне функціонування прокуратури як інституції в цілому, взаємовідносини з міжнародними партнерами, що призведе до зриву реформи прокуратури.

З незрозумілих причин прожитковий мінімум, який застосовуватиметься для визначення посадового окладу прокурора, передбачений у розмірі 1000 грн, що є більш ніж у двічі нижчим порівняно не лише з працівниками інших державних органів (2102 грн), а й усіма працездатними особами.

Проєкт суперечить положенням Конституції України, зокрема статей 22, 24, 64, щодо заборони при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, встановлення привілеїв чи обмежень за будь-якими ознаками.

Така дискримінація у питанні оплати праці штучно понижує статус прокуратури як конституційного органу, прокурора порівняно з іншими учасниками кримінального провадження, що, очевидно, впливатиме на його мотивацію, зводячи нанівець суть реформи органів прокуратури.

кількість переглядів: 4030