Генпрокурор Ірина Венедіктова затвердила Стратегію розвитку прокуратури на 2021 – 2023 роки (ФОТО)
16.10.2020

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова затвердила Cтратегію розвитку прокуратури на 2021 – 2023 роки. Cьогодні документ презентували за участю заступників Генерального прокурора Романа Говди, Олексія Симоненка, Ігоря Мустеци, Гюндуза Мамедова, Максима Якубовського, експертів та представників міжнародних організацій.

«Наша мета – послідовно доводити до кінця розпочате. Стратегія – не декларативний документ, вона жива, базується на реальних потребах суспільства та прокурорів», - наголосила Генеральний прокурор.

Стратегічні пріоритети органів прокуратури: забезпечення високого рівня якості й ефективності виконання конституційних функцій прокуратури: ефективна координація діяльності у межах протидії злочинності та функціонування системи кримінальної юстиції загалом; розвиток професійних компетентностей працівників прокуратури; підвищення рівня відкритості та довіри громадськості до прокуратури; етика, доброчесність прокурорів та дисциплінарна відповідальність; забезпечення незалежності прокурорів і прокурорське самоврядування, соціальне забезпечення прокурорів.

Серед інструментів їх реалізації - нові прогресивні стандарти, використання інновацій і сучасних технологій.

«Ми написали наш документ-дороговказ разом – збирали пропозиції прокурорів, потім працювали над пріоритетами на першій в історії української прокуратури стратегічній сесії. Ми спільно обрали для себе головні цінності – права та свободи людини, незалежність, відкритість та прозорість, професійний розвиток та довіру людей. Прокуратура має стати сучасною і ефективною, щоб гідно виконувати нашу місію - представляти інтереси українського народу» - додала Ірина Венедіктова.

До розробки Стратегії розвитку прокуратури долучилися також фахівці з міжнародних організацій та представники громадськості.

Міжнародний експерт проекту «Право-Justice» Ерік Сванідзе зауважив, що вперше за ініціативою Офісу Генерального прокурора створено такий концептуальний документ, який стане дорожньою картою на найближчі роки.

Невдовзі Стратегію розвитку прокуратури на 2021 – 2023 роки презентують також в Парламенті. Для досягнення поставлених в документі цілей та виконання завдань документу наразі розробляється операційний план. В подальшому вона стане складовою Концепції розвитку органів правопорядку.

кількість переглядів: 19244