Генпрокурор вимагає виключити з проєкту Держбюджету-2021 дискримінаційну норму про 1000 грн прожиткового мінімуму для прокурорів
17.09.2020

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, а також Голів Комітетів Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського та з питань бюджету Юрія Арістова з проханням переглянути положення проєкту Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік» щодо визначення прожиткового мінімуму для прокурорів.

Зокрема, всупереч законодавству проєктом вводиться штучно визначена розрахункова величина – прожитковий мінімум для обрахування посадових окладів прокурорів. Установлений для прокурорів розмір складає 1000 грн і є в порівнянні з працівниками інших державних органів більш ніж удвічі нижчим.

«Зменшення наполовину заробітної плати прокурорів та можливі наслідки цього не лише нівелюють анонсовані підвищення рівня матеріального забезпечення прокурорів, які за результатами проведення атестації підтвердили свою кваліфікацію та доброчесність, а й ставлять під загрозу належне функціонування прокуратури як інституції в цілому», - заявила Ірина Венедіктова.

Генпрокурор закликала Главу Уряду та керівників профільних комітетів під час розгляду законопроєкту в Парламенті виключити дискримінаційні положення щодо оплати праці прокурорів.

кількість переглядів: 9395