Столичні правоохоронці викрили міжрегіональну мережу ботоферм
17.09.2020

За процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури № 9 Солом'янським управлінням поліції ГУ Нацполіції в місті Києві спільно зі Службою безпеки України заблоковано діяльність міжрегіональної мережі «ботоферм».

За даними слідства, на території м. Києва та Запорізької області розгорнуто мережу «ботоферм» потужністю приблизно в 3,5 тисячі ботів. Її організатори за допомогою відповідного телекомунікаційного обладнання та спеціалізованого програмного забезпечення керували обліковими записами у соціальних мережах, електронними поштовими скриньками та електронними гаманцями з використанням фейкових персональних даних. Для реєстрації акаунтів, окрім українських, також використовувались іноземні SIM-картки операторів зв’язку.

Вказані послуги надавалися в інтересах третіх осіб з метою інспірування соціальних конфліктів, поширення неправдивої інформації щодо політичних діячів, підбурювання до протестів тощо.

У межах кримінального провадження проведено одночасні обшуки за адресами розташування спеціального обладнання, під час яких вилучено технічне забезпечення, понад 6000 SIM-карток та інші речові докази.

Слідчі дії тривають. Встановлюються особи, причетні до організації діяльності «ботоферм».

кількість переглядів: 1087