Народному депутату України повідомлено про підозру у одержанні та підбуренні до надання неправомірної вигоди
17.09.2020

Генеральним прокурором, за результатами вивчення матеріалів кримінального провадження, складено та підписано повідомлення про підозру народному депутату України - члену Комітету ВР України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у одержанні неправомірної вигоди у великому розмірі, а також у підбуренні до надання неправомірної вигоди службовій особі, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 368, ч.4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України).

17 вересня 2020 року за дорученням Генерального прокурора прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури народному депутатові України повідомлено про підозру.

За даними слідства, народний обранець у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис дол США за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис дол США для підкупу народних депутатів - членів Комітету за голосування за подані ним пропозиції.

У середині серпня поточного року правоохоронцями зафіксовано факт передачі та отримання народним депутатом через посередника першої частини обумовлених коштів.

Нагадаємо, 15 вересня 2020 року за погодження прокурорів САП детективами НАБУ було повідомлено про підозру посереднику - помічнику народного депутата України у пособництві в отриманні неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України). Вищий антикорупційний суд застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативною внесення застави у розмірі 1 млн 552 грн.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 2151