Шахрайське заволодіння та відмивання 5,1 млн грн - судитимуть депутата райради на Чернігівщині
18.08.2020

Прокурорами Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно депутата Талалаївської райради Чернігівської області VII-го скликання за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненим в особливо великих розмірах, зловживанні повноваженнями юридичної особи приватного права та легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 209 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що депутат районної ради одноосібно заснував фермерське господарство. Зловживаючи повноваженнями, він уклав договір із товариством, за яким мав продати 2 500 метричних тонн врожаю кукурудзи 2018 року. ТОВ внесло за нього передоплату в сумі 196 тис 625 доларів США, що становило 5 млн 183 тис грн. Не маючи наміру виконувати договір, з метою легалізації привласнених шляхом обману 5,1 млн грн, фермер вчинив з ними фінансові операції.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України. Підтримання публічного обвинувачення забезпечуватимуть прокурори Офісу Генерального прокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1306