Офіс Генерального прокурора направив восьме інформаційне повідомлення до МКС щодо порушень прав власності в окупованому Криму
30.07.2020

Офіс Генерального прокурора направив восьме повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, яке стосується масштабних та системних порушень країною-агресором прав власності на тимчасово окупованій території півострова Крим. Матеріали зібрано прокуратурою Автономної Республіки Крим разом із правозахисною неурядовою громадською організацією "Регіональний центр прав людини" на основі моніторингу сайтів окупаційних судів, незаконно створених РФ на півострові.

Так, проаналізовано майже 9,5 тис «судових рішень» та ідентифіковано 3962 особи, які стали жертвами порушень прав власності. Із загальної кількості постраждалих у 3712 осіб – зафіксоване незаконне вилучення земельних ділянок, у 250 – руйнування нерухомості.

Така практика окупаційної влади здійснюється по всій території Кримського півострова протягом понад 6 років із залученням практично всіх «судових органів» - 24 із 28 районних судів приймали відповідні незаконні рішення.

Дії країни-окупанта є грубим порушенням ст. 53 та 147 Четвертої Женевської Конвенції 1949 року та можуть кваліфікуватися як воєнний злочин. Прокурори та правозахисники відзначають, що щодня на окупованій території з’являється, як мінімум, дві нові жертви воєнного злочину.

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим триває досудове розслідування щодо порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст.438 КК України). Зібрані в рамках кримінального провадження докази також увійшли до інформаційного повідомлення до МКС.

Це вже друге з 2017 року повідомлення до МКС щодо порушення прав власності в АР Крим. Про це поінформували під час брифінгу “Порушення права власності у Криму: скільки гектарів Росія забрала у кримчан?” представники Офісу Генерального прокурора, Прокуратури Автономної Республіки Крим, Регіонального центру прав людини та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

кількість переглядів: 1408