Офіс Генпрокурора та НАБУ підписали Меморандум зі Швейцарією про впровадження проекту повернення активів
21.07.2020

У вівторок, 21 липня 2020 року, в межах державного візиту Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги в Україну, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник і Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Клод Вільд підписали Меморандум про взаєморозуміння між Офісом Генерального прокурора, Національним антикорупційним бюро України та Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва. В рамках Меморандуму сторони впроваджуватимуть проект «Повернення активів та доброчесність державного сектору в Україні».

«Переконана, що така співпраця призведе до великих досягнень вже за декілька років. Всі ми поділяємо спільну мету боротьби з корупцією, яка забирає в держави ресурси, необхідні для розвитку. В рамках нашого проекту ми зможемо удосконалити роботу правоохоронної системи, виробити ефективні механізми повернення викрадених активів, щоб їх інвестувати в майбутнє країни», - зазначила Генпрокурор.

Основною метою проекту є підвищення ефективності застосування Офісом Генерального прокурора та НАБУ відповідних інструментів, методів для розслідування та кримінального переслідування кримінальних корупційних правопорушень, а також інших злочинів, вчинених у фінансовій сфері.

Офіс Генерального прокурора, Національне антикорупційне бюро України активно співпрацюють та координують роботу з іноземними юрисдикціями у рамках розслідування окремих кримінальних проваджень, пов’язаних з поверненням викрадених активів з-за кордону.

Задля забезпечення координації проекту Посольство Швейцарії в Україні, Офіс Генерального прокурора і НАБУ проводитимуть регулярні консультації.

Нагадаємо, у червні 2020 року під час зустрічі Генерального прокурора Ірини Венедіктової з Послом Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Клодом Вільдом сторони обговорили проблемні питання повернення активів, які заморожені у Швейцарії, шляхи покращення співпраці на цьому напрямі, а також домовилися про підписання Меморандуму про партнерство.

кількість переглядів: 3878