Спільною слідчою групою України та Республіки Польща затримано колишнього в.о. Голови Укравтодору
20.07.2020

20 липня 2020 року на території Республіки Польща спільною слідчою групою України та Республіки Польща затримано колишнього високопосадовця, який у період з жовтня 2016 до жовтня 2019 років обіймав посаду виконувача обов’язків Голови Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор).

Керівником слідчої групи від України – прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора затриманому погоджено повідомлення про підозру у тому, що він на території України, діючи за попередньою змовою групою осіб, висловив ряд прохань в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України).

Крім того, колишньому керівнику Укравтодору буде повідомлено про підозру у межах слідчої групи згідно з вимогами КК Республіки Польща за вчинення дій щодо отримання неправомірної вигоди та її легалізації на території Республіки Польща.

За даними слідства, ексвисокопосадовець, використовуючи своє службове становище в Україні, вимагав в учасників тендерних процедур Укравтодору неправомірну вигоду за надання переваг та в подальшому використання своїх повноважень в інтересах компаній, які брали участь у публічних закупівлях щодо будівництва, ремонту та реконструкції автомобільних доріг державного значення.

При цьому сам факт отримання неправомірної вигоди відбувався на території Республіки Польща. Для маскування злочинів та незаконного походження коштів вживались максимальні заходи: неправомірна вигода надавалась шляхом створення на території Республіки Польща компаній та поповнення їх статутного капіталу коштами учасників тендерів. Керівниками новостворених компаній виступали близькі та підконтрольні колишньому керівнику Укравтодору особи.

В окремих випадках учасники тендерних процедур Укравтодору повинні були викуповувати створені компанії в підконтрольних в.о. Голови Укравтодору осіб за суми, які у сотні разів перевищували розмір їх статутного капіталу.

За наслідками скоординованих заходів спільної слідчої групи, здобуто докази корупційних дій громадян України, Республіки Польща та третіх країн. 20 липня 2020 року на території Республіки Польща та України одночасно розпочато понад 55 обшуків.

Наразі в Україні, за дорученням польської сторони, здійснюється повідомлення про підозру за відповідними статтями КК Республіки Польща ряду осіб в участі у злочинній групі, висловленні вимог та отриманні неправомірної вигоди. Вже повідомлено про підозру громадянину третьої країни – в наданні неправомірної вигоди.

Водночас, на території Республіки Польща, крім колишнього в.о. Голови Укравтодору, затримано ще двох осіб, які брали участь у злочинній схемі. Після відповідних процедур буде вирішено питання про обрання їм запобіжного заходу на території Республіки Польща.

Досудове розслідування здійснюється спільною слідчою групою, до якої увійшли прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро України, від Республіки Польща – працівники Окружної прокуратури міста Варшави та Центрального антикорупційного Бюро. Координація дій обох сторін відбувалась за участі Євроюсту.

На даний час робота спільної слідчої групи продовжується, досліджуються інші можливі епізоди злочинної діяльності на території України, Республіки Польща та інших країн.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

кількість переглядів: 2201