Міжнародний день правосуддя та роковини трагедії MH17: факти вчинення всіх найтяжчих воєнних злочинів та злочинів проти людяності потребують належного розслідування
17.07.2020

17 липня – Міжнародний день правосуддя та дата прийняття Римського статуту Міжнародного кримінального суду, що стало важливим кроком на шляху подолання безкарності за воєнні злочини та злочини проти людяності.

Як показала трагедія рейсу МН17, наслідки збройного конфлікту на території України мають значно більші масштаби, тому роль міжнародної спільноти є вкрай важливою. Ця трагедія потребує міжнародної правової оцінки та притягнення до відповідальності всіх винних. Наразі тривають судові слухання в Окружному суді Гааги щодо чотирьох обвинувачених у збитті «Боїнгу» Малазійских авіаліній, в результаті якого загинули всі 298 пасажирів та члени екіпажу.

«Внесок кожної держави у здійснення правосуддя за найтяжчі злочини та, відповідно, у розвиток міжнародного кримінального та гуманітарного права є вкрай важливим. Практика змінюється, а досвід одних країн переймають інші, що вимушено зіштовхнулися з фактами вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності на їх території. Крім того, високий рівень кооперації між державами може допомогти в тих ситуаціях, коли виконавця міжнародних злочинів неможливо притягнути до відповідальності зусиллями системи правосуддя однієї країни. Зараз Україна на своєму прикладі відчуває важливість та роль міжнародного правосуддя», - зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який курує напрям розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

На теперішній час на розгляді в Офісі Прокурора Міжнародного кримінального суду перебувають 14 інформаційних повідомлень за фактами серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях АР Крим та Донбасу: умисні вбивства, катування, депортація або насильницьке переміщення населення, умисне спрямування нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти.

кількість переглядів: 1557