Справи Майдану: за переслідування протестувальників правоохоронцю повідомлено про підозру
17.07.2020

Прокурори Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими Державного бюро розслідувань повідомили про підозру слідчому Слідчого управління ГУ Нацполіції в Київській області.

Правоохоронець підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, перевищенні влади та службових повноважень, службовому підробленні, а також завідомо незаконному затриманні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ст. 340; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 КК України).

За даними слідства, 18 лютого 2014, займаючи посаду слідчого одного з райуправлінь ГУ МВС України в м. Києві, діючи за попередньою змовою групою осіб зі своїми керівниками, іншими слідчими та процесуальними керівниками, з метою перешкоджання акціям протесту, він безпідставно, за відсутності будь-яких доказів причетності до вчинення кримінального правопорушення, незаконно затримав за участь у нібито масових заворушеннях учасника акції протесту. У подальшому затриманому було повідомлено про підозру та незаконно застосовано запобіжний захід – тримання під вартою.

Наразі вирішується питання щодо вручення підозрюваному слідчому клопотань про застосування запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1082