Зведення житлового комплексу замість реконструкції будівлі держпідприємства – судитимуть забудовника
17.07.2020

Офісом Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно одного із співучасників організованої групи за фактом розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб у 2005 – 2013 роках у протиправний спосіб організувала будівництво сорока житлових, офісних та торгово-розважальних комплексів на земельних ділянках у м. Києві.

Зокрема, у 2012 – 2013 роках директор одного із підприємств у змові з іншими учасниками організованої групи, отримавши доступ до нежитлового приміщення державного підприємства площею 552,2 кв м, що належить до сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля України, під виглядом реконструкції, знесли його, звівши на його місці багатоповерховий житловий комплекс. Вказаними діями державі в особі Міністерства енергетики та захисту довкілля України спричинено тяжкі наслідки на загальну суму понад 2,6 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Головним слідчим управлінням Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1043