Депутата райради Чернігівської області викрито на заволодінні шляхом обману понад 5,1 млн грн (ФОТО)
07.07.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора депутату Талалаївської райради Чернігівської області VII-го скликання повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненим в особливо великих розмірах, зловживанні повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 209 КК України).

За даними слідства, депутат районної ради одноосібно заснував фермерське господарство. В подальшому, зловживаючи своїми повноваженнями, він уклав з одним із ТОВ договір купівлі-продажу 2 500 метричних тонн врожаю кукурудзи 2018 року. За умовами договору товариство внесло передоплату в сумі 196 тис 625 доларів США, що становило 5 млн 183 тис грн. Не маючи наміру виконувати договір, з метою легалізації привласнених шляхом обману 5,1 млн грн, фермер вчинив з ними фінансові операції.

Прокурорами Офісу Генерального прокурора 7 липня 2020 року спільно зі слідчими Національної поліції проведено санкціоновані судом обшуки у фермерському господарстві та за місцем проживання депутата.

Наразі слідчі дії тривають, вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1171