Колишньому начальнику Генштабу ЗСУ повідомлено про підозру у держзраді
26.06.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри колишньому начальнику Генерального штабу Збройних Сил України у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ за співучасті з колишнім Президентом України та двома колишніми Міністрами оборони України упродовж 2012-2014 років здійснювали цілеспрямоване зниження обороноздатності України за допомогою так званого реформування Збройних Сил України, яке полягало у скороченні чисельності, розформуванні окремих військових частин та підрозділів, зміни їх місця дислокації тощо. Такі дії вчинялися зокрема на території Автономної Республіки Крим, що в подальшому призвело до анексії півострова.

Таким чином, високопосадовці надали іноземній державі - Російській Федерації та її представникам, допомогу у проведенні підривної діяльності проти України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 2634