Ювенальні прокурори вдосконалюють свої знання в сфері відновного правосуддя для неповнолітніх
19.06.2020

За ініціативи Офісу Генерального прокурора на базі Тренінгового центру прокурорів України розпочато цикл онлайн-тренінгів для ювенальних прокурорів місцевих і регіональних прокуратур на тему: «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочинів». Їхньою метою є підвищення рівня професійної компетентності прокурорів щодо здійснення своїх повноважень у процесі реалізації Програми.

Тренінги проводяться прокурорами Офісу Генерального прокурора за участі представників громадських організацій «Фундація DE JURE» та «Інститут миру і порозуміння», які є експертами в галузі міжнародного права у сфері відновного правосуддя.

Практичними питаннями з реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочинів, також поділилися прокурори місцевих прокуратур, які застосовували її у своїй професійній діяльності.

Зазначені тренінги заплановано для 400 ювенальних прокурорів та організовано за підтримки Представництва в Україні дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та Міністр юстиції Денис Малюська підписали спільний наказ про запровадження на національному рівні принципу відновного правосуддя для неповнолітніх, які є вперше підозрюваними у вчиненні злочинів невеликої або середньої тяжкості. Досі проект був пілотним і за сприяння фонду ООН ЮНІСЕФ діяв у шести областях України: Донецькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Харківській.

кількість переглядів: 1404