Справи Майдану: Колишньому «беркутівцю» повідомлено про підозру в участі у вчиненні умисних вбивств 20 лютого 2014 року та теракту
19.06.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань повідомлено про підозру колишньому співробітнику полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого Головному управлінню МВС України в м. Києві, який брав участь у подіях 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській у м. Києві.

Експравоохоронець підозрюється у перевищенні своєї влади та службових повноважень на виконання явно злочинного наказу керівництва; в участі у вчиненні умисних вбивств та закінчених замахів на вбивство двох і більше осіб способом небезпечним для життя багатьох осіб, вчинених за попередньою змовою групою осіб; у заволодінні вогнепальною зброєю, яка використовувалась під час вчинення злочинів, за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання своїм службовим становищем, з метою уникнення відповідальності; у терористичному акті; у незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій із застосуванням фізичного насильства (ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст.365; ч. 4 ст. 41, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 262, ч. 3 ст. 258, ч. 4 ст. 41, ст. 340 КК України).

У зв’язку із переховуванням підозрюваного від органів досудового розслідування та суду, невстановленням його місця знаходження, повідомлення про підозру було здійснено у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України для вручення повідомлень, у разі неможливості безпосереднього вручення в день складання.

На даний час організовується розшук підозрюваного.

Причетність «ексберкутівця» було встановлено та достатньо обґрунтовано підозру завдяки експертам-балістам Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. M.С. Бокаріуса.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 2540