Судитимуть власника підприємств у сфері будівництва автомобільних доріг
01.06.2020

Офісом Генерального прокурора завершено досудове розслідування та направлено до Шевченківського райсуду м. Києва обвинувальний акт стосовно власника та кінцевого бенефіціара низки підприємств за фактом фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених в особливо великому розмірі; шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах; незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 190, ч.4 ст. 190, та ч. 3 ст. 332 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що за вказівками власника підприємств упродовж 2015 року комерційні структури придбавали на території Російської Федерації бітум дорожній та експортували вантажівками в Україну через тимчасову окуповану територію АР Крим (Керченською переправою) в порушення встановленого чинним законодавством порядку. При цьому незаконно створеним державним митним органам на території АР Крим було сплачено митні платежі до бюджету Росії на суму еквівалентну 3,8 млн грн.

Крім того, вказана особа шляхом обману та зловживання довірою заволоділа майном підприємств – контрагентів в розмірі понад 19 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного слідчого управління СБУ.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1210