Прокуратура повідомила про підозру судді Баришівського райсуду у винесенні завідомо неправосудного рішення
28.05.2020

Прокуратурою Київської області за дорученням заступника Генерального прокурора повідомлено про підозру судді Баришівського районного суду за фактом постановлення завідомо неправосудного рішення (ч. 1 ст. 375 КК України).

За даними слідства, суддя у травні 2019 року, всупереч загальним засадам судочинства, без належного вивчення матеріалів судової справи, винесла ухвалу про часткове задоволення заяви про забезпечення позову, якою зупинено дію ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів повітряним транспортом, однієї з авіакомпаній. При цьому встановлено, що особа, від імені якої подано позовну заяву до Баришівського районного суду, її не підписувала та із відповідним позовом не зверталась.

Враховуючи, що суддя відмовилась від отримання письмового повідомлення про підозру, його вручено голові Баришівського районного суду для передачі підозрюваній у спосіб, передбачений ч. 1 ст. 278 КПК України для вручення повідомлень.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 944