Офіс Генпрокурора арештував 75 млн грн підприємств, задіяних в «скрутках» ПДВ
22.05.2020

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, слідчими ДФС розслідується кримінальне провадження за фактами незаконного формування суб’єктами господарювання податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки через документальне оформлення сумнівних та безтоварних операцій за посередництва «транзитно-конвертаційних груп», так звані «скрутки» ПДВ (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України).

За даними слідства, невстановлені особи, використовуючи реквізити суб’єктів господарювання зареєстрованих на території декількох областей, відображаючи документальне придбання товару у підприємств-імпортерів та здійснюючи підміну номенклатури товару, надавали підприємствам реального сектору економіки можливість ухилятися від сплати податків в особливо великих розмірах.

Під час досудового розслідування, з метою припинення діяльності фіктивних суб’єктів господарювання, накладено арешти на рахунки 20 підприємств, задіяних у діяльності «транзитно-конвертаційних груп», та арештовано понад 75 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Вживаються заходи щодо встановлення всіх учасників схем ухилення від сплати податків.

кількість переглядів: 778