Поліцейського викрито на одержанні хабарів за сприяння незаконному видобутку бурштину на Рівненщині
14.05.2020

За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області територіальним управлінням ДБР, розташованим у місті Хмельницькому, спільно з управлінням СБУ в області 14 травня 2020 року викрито на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди інспектора сектору реагування патрульної поліції одного з відділень поліції в області (ч. 3 ст. 368 КК України). Наразі правоохоронцю повідомлено про підозру.

За даними слідства, використовуючи своє службове становище, працівник поліції організував схему систематичного вимагання і отримання грошей від жителів Рівненської області за непритягнення їх до кримінальної відповідальності за видобуток бурштину-сирцю на підконтрольній йому території. Також він обіцяв не перешкоджати та не повідомляти правоохоронним органам про факти здійснення такої протиправної діяльності. При цьому, розмір неправомірної вигоди визначався в залежності від обладнання, яким здійснювався видобуток каміння бурштину, з розрахунку 200 доларів США за ніч роботи однієї мотопомпи «старателів».

Задокументовано факт отримання поліцейським неправомірної вигоди за нереагування на таку діяльність. За «винагороду» інспектор мав також повідомляти «старателів» про виїзд на місця незаконного видобутку правоохоронців.

Проведено 12 обшуків за місцем роботи правоохоронця та в помешканнях місцевих жителів, ймовірно причетних до незаконної діяльності, пов’язаної із видобуванням бурштину. За їх результатами виявлено та вилучено понад 150 кг каміння бурштину загальною вартістю близько 2,2 млн грн, грошові кошти в сумі 6 820 доларів США та знаряддя для обробки бурштину.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 510