Офіс Генпрокурора підписав Меморандум із Офісом Ради Європи щодо проведення Функціонально-організаційного аналізу регіональних та місцевих прокуратур
13.05.2020

13 травня  2020 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Офісом Генерального прокурора та Офісом Ради Європи в Україні щодо питань проведення Функціонально-організаційного аналізу регіональних (обласних) та місцевих (окружних) прокуратур України в рамках проєкту Ради Європи «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України».

Аналіз передбачає практичну оцінку функцій та організаційної структури регіональних і місцевих прокуратур, що допоможе сформувати цілісне бачення та вектор їх подальшої реформи.

«Україна брала і бере на себе зобов’язання щодо перетворення прокуратури в орган, який відповідає високим стандартам Ради Європи. Тому для нової прокуратури цей аналіз – дуже вчасний крок для подальшої ефективності реформи. Зокрема, такий виважений підхід допоможе нам сформулювати правильні моделі обласних та окружних прокуратур, щоб у громадян був якісний доступ до правосуддя», - заявила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.  

Відповідно до Меморандуму Функціонально-організаційний аналіз буде проведено протягом травня-липня 2020 року на базі 2 регіональних (обласних) та 3 місцевих (окружних) прокуратур. Вивчатимуться та оцінюватимуться також загальна кількість співробітників, робоче навантаження та робочі процеси.

«Мені дуже приємно, що ми йдемо на наступний рівень реалізації реформи. Реформа дійсно має бути продуманою, базуватися на потребі, яка існує, і на запиті суспільства. Я думаю, що результати цього Функціонально-організаційного аналізу будуть в нагоді Офісу Генпрокурора для подальшого планування спільної роботи і діяльності за підтримки Ради Європи», – заявила в.о. Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Представники Ради Європи відзначили послідовність керівництва Офісу Генерального прокурора у сприянні проведенню аналізу, а також висловили готовність і надалі підтримувати відомство на шляху трансформації до органу кримінальної юстиції європейського зразка.

 

кількість переглядів: 5084