Органи прокуратури змінюють підходи щодо кримінального переслідування неповнолітніх
05.05.2020

До початку процесу гуманізації кримінального судочинства до дітей-порушників часто застосовувався найсуворіший вид покарання – позбавлення волі, а також обирався найжорсткіший запобіжний захід – тримання під вартою. Сьогодні ж за ініціативою ювенальних прокурорів активно застосовуються альтернативні механізми здійснення правосуддя до порушників, які вперше скоїли злочин невеликої або середньої тяжкості. Так, з 2013 року вдесятеро зменшилась кількість засуджених підлітків у виховних колоніях – з 890 до 83, а також втричі – неповнолітніх у слідчих ізоляторах – з 520 до 148.

Тільки протягом 2019-2020 років 1000 неповнолітніх, або кожна четверта дитина, звільнені судом від кримінальної відповідальності. А у разі відсутності такої можливості, застосовуються альтернативні покаранню примусові заходи виховного характеру, які допомагають в подальшій ресоціалізації дитини. Це, зокрема, обмеження дозвілля, передача неповнолітнього під нагляд батьків тощо.

Ще однією можливістю дати дитині другий шанс відтепер є програма відновного правосуддя, дія якої з квітня розповсюджена на всю територію України.

За попередньою оцінкою, проект дасть можливість вивести з-під кримінального переслідування близько 1,5 тисячі неповнолітніх.

кількість переглядів: 909