П’ятьом слідчим поліції повідомлено про підозру у незаконному затриманні осіб
23.04.2020

Прокурори Офісу Генпрокурора спільно зі слідчими ДБР повідомили про підозру п’ятьом слідчим поліції у незаконному затриманні осіб (ч. 1 ст. 371 КК України).

Встановлено, що група слідчих одного з райвідділів Головного управління Нацполіції в Луганській області в межах кримінального провадження за фактом зайняття гральним бізнесом провела ряд обшуків. Після цього поліцейські, в порушення Кримінального процесуального кодексу України, прийняли рішення затримати осіб за підозрою у вчиненні цього злочину. Однак такими діями правоохоронці порушили закон, який передбачає, що уповноважена особа має право затримати підозрюваного у вчиненні злочину без ухвали суду лише якщо за цей злочин передбачене покарання у виді позбавлення волі.

Водночас за зайняття гральним бізнесом передбачене покарання виключно у виді штрафу, відтак правоохоронці не мали правових підстав для затримання і своїми діями грубо порушили право на свободу підозрюваних.

Офіс Генерального прокурора рішуче налаштований на боротьбу зі злочинністю в Україні, у тому числі із гральним бізнесом. Разом з тим, така боротьба має здійснюватися виключно в межах законодавства та з дотриманням конституційних прав та свобод людини.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1491