Результати діяльності кадрової комісії з розгляду дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів за І квартал 2020 року
17.04.2020

Із ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ (далі – Закон № 113-ІХ) істотних змін зазнала організація здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів.

Зокрема, зупинено до 1 вересня 2021 року дію положень Закону України «Про прокуратуру», які визначали правовий статус і повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (на даний час – орган, що здійснює дисциплінарне провадження), достроково припинені повноваження голови і членів цієї комісії.

Натомість, на виконання вимог підпунктів 7, 8 пункту 22 розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-ІХ наказом Генерального прокурора від 9 січня 2020 року № 9 створено кадрову комісію з розгляду дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів (далі – кадрова комісія).

Важливим завданням кадрової комісії є справедливе і прозоре накладення на прокурора дисциплінарних стягнень. Тому в пріоритеті – неупереджені та обґрунтовані рішення з дисциплінарних питань. Для створення об’єктивного і незалежного механізму дисциплінарної відповідальності запроваджено змагальну процедуру розгляду скарг на дії прокурорів, яка передбачає всебічну перевірку скарг будь-якої особи і можливість прокурора відстоювати свою позицію.

На теперішній час кадрова комісія повноцінно розпочала свою роботу.

У І кварталі 2020 року проведено 8 засідань кадрової комісії, на яких розглянуто 86 питань порядку денного.

З початку діяльності на розгляд кадрової комісії надійшло загалом 453 дисциплінарні скарги. За результатами розгляду відкрито 166 дисциплінарних проваджень, у 287 скаргах членами кадрової комісії прийняті рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження.

За результатами розгляду питань на засіданнях кадрової комісії прийнято 48 рішень стосовно 61 особи, з яких 41 рішення про закриття дисциплінарного провадження стосовно 53 осіб та 7 рішень про накладення дисциплінарного стягнення: у виді догани стосовно 3 прокурорів, звільнення з посади в органах прокуратури – 5 прокурорів.

Рішення кадрової комісії оприлюднені на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора.

Крім того, у І кварталі 2020 року розглянуто 13 скарг на рішення членів кадрової комісії про відмову у відкритті дисциплінарного провадження, які залишено в силі.

Також забезпечується представництво під час розгляду судами справ про оскарження рішень Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та кадрової комісії, з яких 12 розглядаються у Великій Палаті Верховного Суду.

Кадровою комісією надалі вживатимуться заходи щодо покращення ефективності розгляду скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, процедури здійснення дисциплінарного провадження та формування однакових підходів для вирішення питання про притягнення прокурорів до відповідальності.

Довідково: інформація надається на виконання вимог пункту 15 Порядку роботи кадрових комісій, затвердженого наказом Генерального прокурора від 17 жовтня 2019 року № 233.

Кадрова комісія з розгляду дисциплінарних скарг

 

кількість переглядів: 5681