Правоохоронці затримали генерал-майора СБУ за підозрою у державній зраді
14.04.2020

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора слідчі Головного слідчого управління та працівники контррозвідки СБУ викрили та затримали одного із колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України. Наразі вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру у державній зраді та вчиненні терористичних актів (ч.1 ст.14 ст. 258, ч.1 ст.111 КК України).

В ході досудового розслідування встановлено, що генерал-майор збирав на території України інформацію, що становить державну таємницю та передавав її представникам спеціальних служб Російської Федерації.

Крім того, за даними слідства, діючи на виконання завдання спеціальних служб Російської Федерації, він підшуковував на території України осіб серед колишніх військовослужбовців СБУ для вчинення теракту з метою залякування населення шляхом заподіяння насильницької смерті майору ЗС Чеченської Республіки Ічкерія, який з лютого 2015 року під час війни на сході України очолював Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва.

Таким чином, правоохоронці викрили чергову спробу представників спеціальних служб Російської Федерації здійснити вбивство особи, яка брала участь у протидії терористичним збройним формуванням на Сході України.

Примітка: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 2817