Справи Майдану: Завершено розслідування за підозрою двох керівників підрозділів МВС у перешкоджанні протестам
11.04.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 - 2014 роках, Державного бюро розслідувань завершено досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях стосовно колишнього заступника начальника управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві та колишнього заступника начальника управління - начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві.

За даними слідства, 30 листопада 2013 року правоохоронці, з метою виконання злочинного наказу, діючи групою осіб за попередньою змовою організували та забезпечили незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян. Внаслідок цих дій співробітники полку міліції особливого призначення «Беркут» та військовослужбовці внутрішніх військ МВС України витіснили близько 300 учасників зборів за межі Майдану Незалежності, чим порушили конституційне право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори та мітинги.

Дії двох колишніх керівників підрозділів МВС кваліфіковано за ч. 2 ст.28, ч. 4 ст.41, ст. 340 КК України.

Після ознайомлення сторін захисту з матеріалами проваджень, обвинувальні акти будуть скеровані до суду.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1611