Ювенальні прокурори відстоюють у суді відміну рішення Київради щодо позбавлення права пільгового проїзду дітей з малозабезпечених сімей та сиріт без прописки в столиці
09.04.2020

Київський окружний адміністративний суд прийняв до провадження позовну заяву Офісу Генерального прокурора щодо визнання дискримінаційним рішення Київради, яким обмежуються конституційні права на безоплатний проїзд міським пасажирським транспортом.

Мова йде про найбільш незахищені категорії громадян - дітей з багатодітних сімей, дітей з інвалідністю, сиріт та неповнолітніх, які залишились без батьківського піклування. Через відсутність реєстрації у Києві вони виявились позбавлені можливості пільгового користування транспортом.

За попередніми оцінками, таке рішення стосується близько 100 тис дітей таких категорій. що мають гарантоване державою право на безоплатний проїзд.

Зазначимо, що норми законодавства, зокрема, Закон «Про охорону дитинства», передбачають право користування цією пільгою незалежно від місця проживання дитини.

кількість переглядів: 771