Посадовці банку постануть перед судом за підозрою у розкраданні 21,6 млн грн
27.03.2020

Прокуратура м. Києва скерувала до суду обвинувальний акт стосовно трьох посадових осіб одного із банків та головного економіста НБУ, яких підозрюють у завданні збитків фінустанові в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

За матеріалами слідства, між банком та комерційною структурою, «підконтрольною» вказаним посадовим особам, був укладений кредитний договір на суму понад 21,6 млн грн, а в якості застави передано неіснуюче майно у вигляді промислового обладнання. Незважаючи на відсутність заставного майна, заступник голови правління банку, який, ймовірно, діяв у змові з двома посадовцями банку, ці кошти були перераховані на рахунки підконтрольної компанії.

Внаслідок неповернення кредитних коштів комерційною структурою та відсутністю заставного майна, банку завдано збитків на вказану суму.

З метою відшкодування збитків, заподіяних злочином, прокурором в інтересах держави в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов на вищезазначену суму.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 92