В Офісі Генерального прокурора обговорили ефективність спільної роботи НАБУ і САП
24.03.2020

У вівторок, 24 березня 2020 року, в Офісі Генерального прокурора відбулася спільна нарада керівництва Офісу та НАБУ. Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, Директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький обговорили проблемні питання ефективності спільної роботи НАБУ та САП, а також шляхи їх вирішення.

Учасники наради констатували, що наразі заходи з відшкодування збитків, завданих державі корупційними злочинами, є недостатніми, а судова регресія щодо осіб, які вчинили корупційні злочини не відповідає їх тяжкості. Також керівники Офісу Генерального прокурора і НАБУ домовились провести спеціальну нараду щодо активізації повернення активів з-за кордону.

«2020 рік необхідно зробити прецедентним щодо повернення коштів до бюджету. Офіс Генерального прокурора надаватиме усю необхідну допомогу НАБУ та САП, проте ефективність та результативність у цих кримінальних провадженнях – це зона відповідальності спеціально створених антикорупційних органів», - наголосила Ірина Венедіктова.

За результатами зустрічі заплановано розробити та реалізувати комплекс заходів, спрямованих на активізацію досудового розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних з корупційними злочинами високопосадовців.

Також найближчим часом відбудеться ще низка робочих зустрічей, зокрема щодо розслідуванння кримінальних проваджень у банківській сфері та повернення, в рамках досудового розслідування, вкладів. До вказаних зустрічей, окрім правоохоронців, будуть також залучатися представники Національного банку, Фонду гарантування вкладів та Міністерства фінансів.


кількість переглядів: 1155