Шоста річниця тимчасової окупації Криму: органи прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у понад 800 кримінальних провадженнях
18.03.2020

Протягом шести років з початку окупації Автономної Республіки Крим Офіс Генерального прокурора та прокуратура АР Крим встановили та повідомили про підозру у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України та веденні агресивної війни проти України понад 1200 особам. В тому числі мова йде про депутатів VI скликання Верховної Ради АР Крим та Севастопольської міської ради, колишніх українських правоохоронців, прокурорів і суддів, що зрадили присязі, а також високопосадовців РФ.

 

За результатами досудового розслідування органи прокуратури направили до суду 241 обвинувальний акт відповідної категорії, з яких 220 – в порядку спеціального заочного досудового розслідування (in absentia).

 

Наразі судами ухвалено 34 обвинувальні вироки за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 КК України) та державну зраду (ст. 111 КК України).

 

Загалом органи правопорядку здійснюють досудове розслідування у понад 800 кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованій території: умисні вбивства, викрадення, тортури, незаконні обшуки, примусові мілітаризація та депортація тощо.

 

Докази порушення РФ та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права систематично передаються до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (ОП МКС). З 2014 року вже направлено 7 таких інформаційних повідомлень. В своїх останніх звітах ОП МКС визначає  ситуацію в Криму, як міжнародний збройний конфлікт між Україною та Росією.

 

«Кожен, хто сприяв вторгненню РФ на півострів Крим і вчинив злочин на тимчасово окупованій території, буде притягнутий до відповідальності в міру своєї вини. Ми реагуємо на всі протиправні дії і шукаємо нові підходи в розслідуванні злочинів такої категорії. Департамент нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора розпочав роботу по відновленню хронології подій, тобто досліджується вся інформація з моменту захоплення півострова. Це дасть нам можливість з’ясувати нові обставини окупації Криму. Такий підхід стосується і подій на Донбасі», - заявив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

 

кількість переглядів: 1350