Офіс Генерального прокурора звернувся до Уряду з проханням розробити превентивні заходи із запобігання поширенню коронавірусу у місцях несвободи
17.03.2020

Офіс Генерального прокурора звернувся до Прем’єр-міністра та наголосив на необхідності розробити превентивні заходи із запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 серед осіб, до яких застосовано примусові заходи, пов’язані з обмеженням свободи, а також персоналу, який контактує з ними. Спалах небезпечної хвороби в ізольованому середовищі, ускладнений процесом його локалізації, може спричинити її стрімке поширення і подальше розповсюдження.

Мова йде не лише про установи виконання покарань і слідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби, де наразі утримується понад 52 тисячі осіб, а й ізолятори тимчасового тримання Нацполіції, психіатричні заклади МОЗ, дисбати та гауптвахти Міноборони, школи та училища соціальної реабілітації Міносвіти, а також пункти тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства Державної міграційної служби тощо.

Особлива увага була акцентована на тому, що в’язні беруть участь у слідчих діях і судових засіданнях, підлягають етапуванню (конвоюванню), мають право на побачення, в тому числі із стороною захисту, отримання передач тощо. Окрім того, не можна виключати прояви групової непокори та акцій протесту у місцях несвободи.

Окремо в листі наголошено на доцільності визначення відповідних ізольованих місць з необхідним обладнанням та медичними засобами для окремого розміщення хворих осіб такої категорії, розробки безпечних маршрутів для пацієнтів і навіть введення в межах законодавства обмежувальних заходів щодо відвідування цих установ.

 

кількість переглядів: 1454