Повідомлено про підозру голові одного з райсудів Рівненщини
21.02.2020

Спеціалізована антикорупційна прокуратура Офісу Генерального прокурора повідомила про підозру голові одного з районних судів Рівненської області в одержанні неправомірної вигоди.

За даними слідства, суддя підозрюється у тому, що неодноразово висловлював прохання надати йому неправомірну вигоду за ухвалення рішення на користь зацікавлених осіб, або впливу на суддів цього ж суду для прийняття такого рішення. Зокрема про ухвалення рішення щодо адміністративного стягнення за водіння в нетверезому стані чи повернення майна, арештованого в межах розслідування у кримінальному провадженні.

Вказаній особі інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) КК України. Крім того, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 369-2 КК України особі-посереднику, задіяному у схемі передачі неправомірної вигоди.

Наразі вирішується питання про звернення до Вищої ради правосуддя щодо надання згоди про тримання під вартою підозрюваного судді.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 239