Офіс Генерального прокурора продовжує збір доказів та встановлення всіх причетних осіб до трагедії біля Дебальцевого
18.02.2020

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора триває досудове розслідування трагедії біля м. Дебальцевого у січні-лютому 2015 року.

Наразі у кримінальному провадженні продовжується збір доказів та встановлюються всі причетні особи. Зокрема, аналізуються телефонні переговори високопосадовців Збройних Сил РФ, учасників незаконних збройних формувань РФ, а також трафіки з’єднань операторів мобільного зв’язку. За їх результатами будуть призначені експертизи щодо ідентифікації причетних осіб за голосом, а також комплекс інших слідчих та процесуальних дій.

За версією слідства, фактором безпосереднього причинно-наслідкового зв’язку з понесеними втратами українських військових, озброєння і військової техніки під час бойових дій під Дебальцевим, є військова агресія Збройних Сил РФ. Вона полягала у обстрілах окремих районів Донецької області з території країни-агресора та подальшому прямому вторгненню на територію України, а також вчиненні військовими РФ воєнних злочинів.

Під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 21 січня до 18 лютого 2015 року загинув 141 учасник АТО, 356 поранено, 150 взято в полон та 11 зникли безвісти.

За результатами досудового розслідування наразі вже повідомлено про підозру високопосадовцям Збройних Сил РФ за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 2 ст. 437 (участь у веденні агресивної війни) КК України. Вони безпосередньо здійснювали керівництво та координацію бойових дій проти сил АТО у цей період:
- командувач 20-ої гвардійської загальновійськової Краснознаменної армії ЗС РФ генерал-майор С. Кузовльов;
- командир 200-ої окремої мотострілецької бригади Берегових військ Північного флоту ВМФ РФ генерал-майор О. Цеков;
- командувач 58-ої загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ генерал-лейтенант А. Гурульов;
- командувач 41-ої загальновійськової армії Центрального військового округу ЗС РФ генерал-майор О. Завізьон.

Усіх зазначених військовослужбовців Збройних Сил РФ оголошено в розшук, судом надані дозволи на їх затримання.

Максимальна санкція за цими статтями – довічне позбавлення волі.

кількість переглядів: 258