Офіс Генерального прокурора запроваджуватиме нові комплексні підходи у розслідуванні фактів розповсюдження дитячої порнографії в Інтернеті
14.02.2020

За ініціативи управління захисту прав дітей та протидії насильства Офісу Генерального прокурора цього тижня було зареєстровано два кримінальних провадження за численними фактами розповсюдження матеріалів з ознаками дитячої порнографії за допомогою одного з файлообмінників з декількох IP-адрес. Досудове розслідування проводить Головне слідче управління Нацполіції.

В умовах тотальної діджиталізації набувають поширення факти розповсюдження в Інтернеті матеріалів порнографічного характеру за участі неповнолітніх. В 2019 році було розпочато досудове розслідування у 35 таких кримінальних провадженнях, тільки цього року їх зареєстровано вже 14.

Специфіка злочинів щодо сексуальної експлуатації дітей та насильства полягає в тому, що неповнолітні приховують такі факти через свою беззахисність та неможливість самостійно звернутися за допомогою. Крім того, непоодинокі випадки втягнення в дії сексуального характеру під примусом рідних та близьких через їхні корисливі мотиви.

Офіс Генерального прокурора та Національна поліція запроваджуватимуть нові більш комплексні підходи з виявлення такого контенту, оперативного аналізу та проведення слідчих дій для невідворотності покарання винних осіб.

кількість переглядів: 287