Офіс Генерального прокурора у Верховному Суді відстояв право потерпілого надавати докази слідчому без спеціального судового дозволу
10.02.2020

З ініціативи та за участі Офісу Генерального прокурора, об’єднана палата Верховного Суду надала правовий висновок, що потерпілий наділений правом безпосередньо надавати слідчому докази без спеціального судового дозволу, оскільки є стороною кримінального провадження. Цей висновок, згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів», є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

Зокрема, потерпілий може надавати медичні документи на підтвердження фактів завданої злочином шкоди його здоров’ю, а слідчий зобов’язаний прийняти ці документи. У тому числі, судово-медична експертиза може бути призначена за медичною карткою, отриманою від потерпілої сторони.

У той же час, відсутність у матеріалах кримінального провадження медичних документів, на підставі яких сформовано висновок експерта, невідкриття їх стороні захисту (захисникам підозрюваного у скоєнні злочину) - не тягне за собою скасування судових рішень, якщо сторона захисту ознайомилася з ними при судовому чи апеляційному розгляді.

кількість переглядів: 834