Офіс Генерального прокурора працює над повним перезавантаженням системи захисту прав дитини
31.01.2020

Офіс Генерального прокурора активізує роботу ювенального напрямку. Захист прав дитини є одним із пріоритетів у діяльності органів прокуратури. Вже повністю реформоване відповідне управління Офісу та розширені його повноваження. Про це розповів заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов під час зустрічі з уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою.

За його словами, наразі Офіс працює над повним перезавантаженням системи захисту прав дитини: від розробки Стратегії з впровадженням кращих світових практик та ролі прокуратури в цих процесах до реалізації пілотних проектів з медіації та превенції. Також на зустрічі обговорили питання необхідності формування повноцінної системи ювенальної юстиції - створення спеціалізованого інституту: суддів, слідчих, прокурорів та адвокатів.

«Минулого року в Україні зареєстровано майже 111 самогубств чи спроб самогубств неповнолітніх, у яких кожен сьомий не досяг навіть і 10-річного віку. Понад 90% цих кримінальних проваджень закрито. Я вже не говорю про приклади булінгу, кіберзлочинності, порнографії, про дітей на окупованих територіях та у «сірій» зоні. Все це показує нам, що захист дітей не був на порядку денному. Ми будемо це принципово і кардинально змінювати», - зазначив Гюндуз Мамедов.

Також Гюндуз Мамедов та Микола Кулеба домовились про спільну реалізацію найближчим часом у Києві та Київській області пілотного проекту, за принципом американського Children’s Justice Centre.

кількість переглядів: 1722