Прокуратура АР Крим направила інформаційне повідомлення до МКС щодо примусового переміщення населення півострову
31.01.2020

Прокуратура Автономної Республіки Крим разом з правозахисною неурядовою громадською організацією «Регіональний центр прав людини» направила до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду вже сьоме інформаційне повідомлення про порушення норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованому РФ півострові. У ньому йдеться про примусове переміщення населення з території Криму на материкову частину України.

Особливий акцент у повідомленні зроблений на узгоджених та послідовних діях представників російської та окупаційної влади спрямованих на реалізацію політики переслідування шляхом незаконного позбавлення волі, численних обшуків, обмежень політичних, громадянських та соціально-економічних прав громадян. Вони створюють на півострові атмосферу страху, розгубленості та невизначеності, що змушує проукраїнськи налаштоване населення і далі покидати окуповану територію. Крім того, особливістю цього повідомлення є те, що у ньому йде мова про відповідальність окремих осіб вищого керівництва Російської Федерації.

Під час підготовки повідомлення були проаналізовані протоколи допитів, як потерпілих, так і свідків примусового переміщення, систематизовано доказову базу. За офіційними даними на кінець 2019 року кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб з Криму склала майже 43 тис осіб.

кількість переглядів: 810