У справі розкрадання земель НААН повідомили про підозру ще п’ятьом посадовцям
30.01.2020

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, детективи НАБУ повідомили про підозру президенту та чотирьом топ-посадовцям НААН у причетності до незаконного відчуження особливо цінних земель Національної академії аграрних наук України. Їх дії кваліфіковано за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.15 ч.5 ст.191 КК України.

За даними слідства, упродовж 2013-2014 років посадовці НААН ініціювали ухвалення низки рішень, внаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність. Йдеться про 138 ділянок у передмісті Києва, які мали статус особливо цінної землі й повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою. Зокрема, п’ятеро підозрюваних, будучи членами президії НААН, проголосували за виділення цих земельних ділянок, а згодом оформили окремі ділянки на себе, близьких родичів та пов’язаних осіб.

Наразі вже 14 осіб притягнуто до відповідальності за розкрадання особливо цінних земель НААН, стосовно дев’яти з них розслідування закінчено, а справа скерована для розгляду до Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1552