В прокуратурах Донецької і Луганської областей створені управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту
23.01.2020

За дорученням Генерального прокурора Руслана Рябошапки прокуратури Донецької та Луганської областей завершили формування самостійних структурних підрозділів – управлінь з нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. До складу увійшли 60 прокурорів.

Новостворені управління здійснюватимуть процесуальне керівництво та контроль за розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку, недоторканності державних кордонів та інші злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях Донбасу або пов’язані зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Наразі прокурори обласних і місцевих прокуратур в Донецькій і Луганській областях здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у понад 10,5 тисяч кримінальних проваджень даної категорії.

Регіональні підрозділи також тісно співпрацюватимуть з громадськими правозахисними організаціями щодо питань документування воєнних злочинів, використовувати у роботі відкриті джерела інформації та комунікувати з постраждалими або свідками злочинних дій. Крім того, координуватимуть роботу правоохоронних органів у Донецькій та Луганській областях на цьому напрямку.

Заяви про вчинення злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, а також будь-яку інформацію, що може бути використана в інтересах розслідування таких злочинів, можливо надсилати на адреси, зазначені на офіційних веб-сайтах прокуратур Донецької і Луганської областей, зокрема: прокуратура Донецької області - 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6, електронна поштова адреса: priom_gromad@don.gp.gov.ua, телефон: (0629) 47-03-76; прокуратура Луганської області - 93408, м. Сєвєродонецьк, вулиця Богдана Ліщини, 27, електронна поштова адреса: zvernennia@lug.gp.gov.ua, телефон: (06452) 4-13-50.

Крім цього, ці дані пропонуємо надсилати і до Офісу Генерального прокурора на адресу електронної пошти: ogp.dep18@gmail.com з поміткою «для Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора».

кількість переглядів: 1313